חיפוש
חיפוש

הכי קרוב לאבא: 4 מתנות שיקרבו אתכם לה'

ביהדות, הקשר עם ה' הוא דבר מרכזי, אבל לא פעם אנחנו מרגישים שהקשר הזה לא נמצא במקום הכי טוב שבו הוא יכול להיות. כדי לקרב אותנו עוד קצת לה', יש כמה פריטים שכדאי שיהיו לנו, וכאן נספר לכם על חלקם.

 

ספר תהילים

ספר תהלים הוא ספר תפילות שאותו חיבר דוד המלך. ספר תהילים הוא חלק מהתנ"ך אולם ביהדות הוא קיבל מקום של כבוד, לאור העובדה שהוא מכיל רק תפילות. אם אתם רוצים מתנה שבאמת תקרב אתכם לה', ספר תהילים עם שם הוא בחירה נהדרת. את הספר הזה תוכלו לשים אצלכם בתיק, ובכל זמן פנוי שיהיה לכם תוכלו לפתוח את הספר ולקרוא מתוכו מספר פרקי תפילה.

ספר תהילים

ברכונים

הברכון הוא ספרון קטן שמכיל את ברכת המזון בדרך כלל. כיום בברכונים יש עוד ועוד טקסטים, אולם במקור הברכון נועד עבור ברכת המזון. אם תם מברכים באופן קבוע ברכת המזון כנראה שאתם כבר זוכרים אותו בעל פה, אבל עדיין לברכון יש חשיבות רבה. ברכה מתוך טקסט כתוב עוזרת לנו לכוון טוב יותר בברכה, ומאפשרת לנו באמת להודות לה' על האוכל אותו הוא סיפק לנו.

 

סידור

עבור כל מי שרוצה להתקרב לה', תפילות הן חלק בלתי נפרד מהתהליך. התפילה היא הדרך שלנו לשוחח עם ה', לבקש ממנו דברים וכמובן להודות לו על כל הטוב שהוא משפיע עלינו. ביהדות לתפילה יש סדרים קבועים, ויש נוסח מסוים אותו אנחנו צריכים לומר בעת התפילה. הסידור הוא הספר שמכיל את הנוסח הזה, ואם אתם רוצים להתקרב לה' כדאי מאוד שיהיה לכם אותו.

בקנייה של סידור חשוב לשים לב לנוסחי התפילה, כיון שסידור בדרך כלל מכיל נוסח אחד בלבד. הנוסח הוא פשוט סדר התפילה כפי שהיה נהוג במקום מסוים, וכיום יש שלושה נוסחים מרכזיים, אז לפני הקנייה של הסידור פשוט בדקו מה הנוסח שלכם.

ספר תהילים

מזוזה

המזוזה היא אחד החפצים הכי חשובים ביהדות, ולמעשה בכל בית יהודי היא מהווה חלק בלתי נפרד. למעשה, המזוזה היא חתיכת קלף שעליה כתובות מספר פרשיות מהתורה, ולפי ההלכה בפתחה של כל דלת יש לקבוע מזוזה. אם אתם רוצים להתקרב לה', מזוזה היא משהו שכדאי מאוד שיהיה לכם בכניסה לבית. את המזוזה אנחנו שמים בתוך בית מעץ או מתכת, ורק אז קובעים אותה.

 

לסיכום

אם גם אתם רוצים לעשות שינוי בחיים שלכם ולהיות קצת יותר קרובים לה', יש כמה דברים שכדאי שתחזיקו אצלכם. כיפה היא פריט לבוש אמנם אבל ביהדות יש לה חשיבות רבה, כיון שכל פעולה דתית צריכה להיעשות כאשר אנחנו עם כיפה. ספר תהילים גם הוא ספר בסיסי ביהדות והוא מכיל תפילות שאותן יהודים אומרים במשך אלפי שנים. המזוזה היא חפץ שאתם חייבים לשים בכל דלת.

ספר תהילים

אולי יעניין אותך גם

מזכרת קנבס לבת שלך
מתנות
מזכרת איכותית

רוצים להעניק מתנה למישהו חשוב בחייכם? מעוניינים לרכוש מזכרת איכותית שתישאר לאורך זמן? אין כמו מתנות ומזכרות שנשארות איתנו שנים ארוכות ומעוררות בנו תחושה נעימה.

קרא עוד »
מתנות קטנות לעובדים
מתנות
3 מתנות קטנות לעובדים

אתם לא צריכים לחפש מחקרים שנערכו בתחום כוח האדם כדי לגלות שעובדים מתוגמלים הם עובדים שמביאים לתוצאות חיוניות. עובדה זו כבר ידועה לכל מנהל באשר

קרא עוד »
פולוסה