חיפוש
חיפוש

4 סיבות לקחת את הכלב שלכם להידרותרפיה

במידה והכלב שלכם עתיד לעבור הליך רפואי, או שמצבו הנוכחי רעוע עקב סיבות שונות כמו השמנה, בעיות מוטוריקה מולדות וכדומה, דעו ששיקום לכלבים הוא אכן אפשרי ואף כדאי ביותר, על מנת שתוכלו לבלות לצדם שנים רבות קדימה.

הכלב שלנו זקוק לשיקום לאחר הליכים רפואיים ולשם שיפור מצבו הנתון, היות והנתונים הביולוגיים שלהם שונים משמעותית משלנו. בעוד שאנחנו יכולים ללמוד רבות מכל הליך ואף לעיתים לבצע שיקום ביתי בכוחות עצמנו, הכלב לא יכול ללמוד לבד כלים חשובים ולכן עלינו להטמיע אותם בו, בעזרת שיקום ייעודי. השיקום הפופולרי והמוצלח ביותר בשנים האחרונות הוא הידרותרפיה.

 

מהי הידרותרפיה

מדובר על פיזיותרפיה לכלבים המתבצעת במים. סגולות המים מביאים עמם יתרונות מהותיים ביותר להצלחת ההליך ואף מקלים רבות על הכאב שהכלב שלנו חווה לאחר ההליך הרפואי, או בעקבות הנתונים הפיזיולוגיים הנוכחיים שלו.

בארץ הוקם מרכז לשיקום הכלב ע"י בוני שאול, שהיא בין הראשונים להביא שיטה זו אלינו ובכך כבר הוכיחה לא מעט הצלחות שיקומיות עבור כלבים שלא היה עבורם תקווה כלל.

 

למה הידרותרפיה מומלצת לכלב

  1. מהירות החלמה

הטיפול הוכיח את עצמו בתור יעיל ביותר מבחינת קצב ההחלמה של הכלב. משמע, אם הכלב שלנו עבר הליך ניתוחי, או שהוא בעל בעיות מסוימות הקשורות למוטוריקה ואף קוגניציה, קצב השיפור במצב יהיה הרבה יותר מהיר עם טיפולי הידרותרפיה, מאשר רק מתן טיפול תרופתי או כל טיפול קלאסי אחר.

 

  1. הקלה בכאבים

לא בהכרח כלב יסבול מכאבים בגלל שעבר הליך כירורגי, ולא מעט כלבים נולדו עם מומים, מגבלות פיזיות, ועוד, ממש כמונו. לכן, באופן טבעי חלקם נוטים לחוש כאבים שמקשים עליהם לרוץ, ללכת ולהשתעשע כפי שכלב אמור. כמו כן, ככל שכלב יזדקן כך גם כישורי המוטוריקה שלו יפתחו והוא עלול לפתח דלקות מכאיבות במפרקיו.

טיפול הידרותרפי מסייע בהפחתת העומסים על גופו ואף מלמד אותו כיצד לנוע בצורה נכונה יותר. לאורך זמן נראה שהכאבים שלו פוחתים והוא חש הקלה הרבה יותר גדולה.

 

  1. השמנת יתר

מדובר בבעיה נפוצה למדיי שנובעת גם מתנאים פיזיולוגיים מולדים, אבל גם מפינוק יתר של הבעלים. לכן, חשוב שנלמד כיצד להאכיל נכון את הכלב שלנו, אבל גם שעלינו לטפל באופן נקודתי בבעיה הנוכחית. טיפולי הידרותרפיה הן דרך טבעית ובריאה לטפל בהשמנת יתר של הכלב, וכך נוכל לוותר על מתן טיפול תרופתי במידה.

 

  1. מחיר

לבסוף, נראה כי מדובר במחירים הוגנים שאף יהיו מוזלים יותר ביחס לכמות הטיפולים ואף נוכל לרכוש כרטיסיות.

 

לסיכום

לשמחת כל בעלי הכלבים בארץ, ובייחוד אלו הגרים בתל אביב, קם בארץ מרכז אשר מטרתו לשקם ולסייע לכלב שלכם באמצעות טיפול הידרותרפיה. לטיפול יתרונות מהותיים כמו הפחתה בכאבים, טיפול בהשמנה, שיקום לאחר ניתוח, בקצב החלמה מהיר וטבעי.

בדיקת דופק לכלב

 

אולי יעניין אותך גם

פולוסה