חיפוש
חיפוש

4 תרגילים מגניבים שאפשר לעשות עם גומיות התנגדות

אם אתם מחפשים דרך נוחה במיוחד לביצוע של אימוני כושר בצורה נוחה וקומפקטית, גומיות התנגדות הן אופציה מעולה. הגומיות קלות, יכולות להיכנס לכל תיק ולהגיע אתכם לכל מקום. אבל היתרון הגדול ביותר שלהן הוא כמובן המגוון הנרחב של התרגילים שניתן לבצע בעזרתן. כאן תקבלו רעיונות למספר תרגילים מגניבים שניתן לבצע עם גומיות התנגדות.

 

גומיות התנגדות

גומיות התנגדות הן גומיות בעלות מתח גבוה במיוחד, מה שמאפשר לעשות בהן שימוש בתור מכשיר לכושר. הגומיות מחולקות בדרך כלל לפי צבעים כאשר הצבעים מצביעים על רמת קושי שונה של הגומייה. אתם יכולים לקנות מספר גומיות וכל פעם לעבור לגומייה קשה יותר כך שרמת הכושר שלכם תשתפר בהדרגה.

 

יד קדמית

העבודה על שריר היד הקדמית חשובה במיוחד בעולם הכושר, והגומיות מאפשרות לכם לבצע אותה בצורה נוחה. הניחו את הקצה האחד של הגומייה על הרצפה ואת הקצה השני שלה אתם יכולים למשוך בתנועה רצופה כאשר אתם חוזרים על התנועה מספר פעמים. בצורה הזו שריר היד הקדמית שלכם יעבוד בצורה טובה.

 

מתח

הגומיות יכולות להיות גם אמצעי מצוין לעזר בתרגילים שבשלב הזה אתם מתקשים לבצע. אחד התרגילים החשובים ביותר בעולם הכוח הוא תרגיל המתח, אולם רבים מתקשים לבצע אותו, לפחות בתחילת הדרך. את הגומייה אתם יכולים לקחת ולשים מתחת הרגליים שלכם ולחבר את הקצה השני שלה אל העמוד של המתח. כך תוכלו להתאמן את התרגיל בצורה נוחה יותר. אם אתם כבר יודעים לבצע מתח כמו שצריך, אתם יכולים להיעזר בגומייה כדי לבצע עליית כוח, שהיא עלייה של כל הגוף מעבר לעמוד המתח. התרגיל הזה דורש כוח רב ויחד עם הגומייה תוכלו ללמוד לבצע אותו.

 

כתפיים

ניתן לקחת את הגומייה ולמתוח את הידיים מאחורי הגב. לאחר שאתם במצב שבו הידיים מתוחות אתם יכולים להרים את הגומייה וכך להפעיל את הכתפיים. התרגיל הזה צריך להיעשות בזהירות כדי לא לגרום למתיחה גדולה מידי של הכתפיים. חזרו על התרגיל מספר פעמים עד שאתם מרגישים מאמץ בקרבת הכתפיים.

 

יד אחורית

תרגיל נוסף שניתן לבצע ביעילות רבה בעזרת גומיות התנגדות הוא עבודה על שריר היד האחורית. הניחו את כף הרגל שלכם על גבי הגומייה ואת הקצה השני של הגומייה החזיקו בצמוד לצד הגוף ומשכו את הגומייה כלפי מעלה מספר פעמים עד שאתם מרגישים קושי. התרגיל הזה עובד בצורה יעילה מאוד על שריר היד האחורית שלכם, וכדאי לכם לבצע אותו.

 

לסיכום

גומיות התנגדות הן כלי עזר מצוין לביצוע של תרגילי כוח שונים. בחרו גומיות שמתאימות לרמת הכושר שלכם, ובצעו את התרגילים המוצעים במספר חזרות עד שאתם מרגישים קושי. הקפדה על אימון קבוע ורצוף בעזרת גומיות תעלה את רמת הכושר שלכם בצורה משמעותית.

ילדה עושה תרגיל

אולי יעניין אותך גם

ניתוחים
כללי
רשלנות רפואית בניתוחים

ניתוחים הם הליכים רפואיים מורכבים אשר טומנים בחובם סיכונים רבים. למרות המקצועיות והמסירות של צוותי הרפואה, לעיתים מתרחשות טעויות רשלניות במהלך ניתוחים, אשר עלולות לגרום

קרא עוד »
פולוסה