חיפוש
חיפוש

5 טיפים שיעזרו לך להיגמל

התמכרות היא אחד הדברים שיכולים לפגוע בצורה הקשה ביותר בקיום האנושי. אדם מכור הוא אדם שמתקשה לנהל שגרת חיים טובה, ואורח חייו מנוהל בצורה כמעט מוחלטת על פי ההתמכרות שלו. לאור זאת, גמילה היא הדבר היחיד שיכול להחזיר אותו למסלול חיים סביר, אולם לפני שמתחילים בתהליך גמילה יש כמה דברים שכדאי לדעת עליו.

 

הכרה בבעיה

עוד לפני שנדבר על הליך הגמילה מההתמכרות כפי שניתן לראות כאן anrclinic.co.il, חשוב להכיר בבעיה עצמה. אחת הבעיות המרכזיות בקרב מכורים היא אי הכרה בבעיה, דבר שלא מאפשר להם להתחיל בצורה טובה את הליך הגמילה. גמילה היא דבר שדורש הרבה מאוד משאבים נפשיים, ואם אתם לא מכירים בבעיה שלא ההתמכרות יהיה לכם קשה להקצות את אותם משאבים לגמילה.

עצה מקצועית

 

ייעוץ מקצועי

הדבר השני שעליו חשוב להקפיד הוא ייעוץ מקצועי. גמילה היא תהליך קשה, וחלק לא קטן ממי שמתחילים הליכי גמילה לא באמת מצליחים לסיים אותם כאשר הם נקיים מההתמכרות. לאור זאת, תנאי הכרחי להצלחה של הגמילה זה ליווי מקצועי. כיום יש לא מעט אנשי מקצוע מתחום הפסיכולוגיה שמסייעים בליווי הליכי גמילה, וכל מה שאתם צריכים לעשות זה למצוא אחד כזה.

 

מה הגורמים להתמכרות

טיפ נוסף שכדאי להכיר אותו הוא להבין מה בדיוק גורם לנו להתמכרות. ברוב המקרים, ההתמכרות עצמה אינה הסיפור הגדול, ויש גורמים או מניעים אחרים שהובילו לאותה התמכרות. כמובן, טיפול באותם גורמים לא יוכל להעלים את ההתמכרות, אך מנגד, טיפול בהתמכרות לא יוכל להצליח בלי שנבין איך אחרי שנגיע לגמילה נוכל למלא את אותם מניעים בצורה שלא תגרום לנו נזק.

תהליך גמילה

 

מה ההתמכרות מעניקה לי

כל התמכרות, ולא משנה על איזו התמכרות מדובר מעניקה לאדם המכור סיפוק מסוים. חלק בלתי נפרד מהליך הגמילה הוא ניסיון להבין כיצד מעניקים למכור את אותו סיפוק או לפחות משהו דומה לו, בלי לגרום לו לסבול מאותם נזקים שההתמכרות גורמת. יחד עם זאת, לעיתים יש דברים שהמכור צריך להבין שאותם הוא לא יוכל לקבל, וחלק מהליך הגמילה הוא השלמה עם התובנה הזו.

 

תוכנית עבודה סדורה

הטיפ האחרון שיש לנו עבורכם הוא לעבוד בתהליך הגמילה לפי תוכנית סדורה. גמילה היא תהליך שמורכב מהרבה מאוד פרטים, ולכל אחד מהם יש את המקום שלו בתוך התהליך כולו. תנאי הכרחי להצלחה הוא שילוב נכון של כל אותם מרכיבים, וכדי לעשות את זה עליכם לעבוד לפי תוכנית עבודה סדורה. בדרך כלל איש מקצוע מתחום הגמילה יוכל להכין לכם תוכנית שתעזור לכם להיגמל.

 

לסיכום

לא משנה למה אתם מכורים, הדבר היחיד שיוכל להוציא אתכם מהמצב הזה היא גמילה ממנו. תהליך גמילה הוא תהליך מורכב, ולפני שנכנסים אליו חשוב להבין מה גורם להתמכרות ומה בדיוק הסיפוקים או הרצונות עליהם ההתמכרות מצליחה לענות.

ניקוי רעלים

אולי יעניין אותך גם

אילו השפעות יש לקנאביס
למבוגרים
אילו השפעות יש לקנאביס?

צמח הקנאביס, הידוע בכינויו מריחואנה,  מאז ומעולם היה נושא לוויכוח בתרבויות שונות. בתחומי בריאות שונים, ניסויים ומחקרים אינטנסיביים בשל השפעותיו המורכבות על גוף האדם והנפש,

קרא עוד »
פולוסה