חיפוש
חיפוש

5 יתרונות לקשר דיסקרטי

בריקוד המורכב של יחסי אנוש, שיקול דעת הוא שותף רב עוצמה. בעוד שהחברה מבליטה, לעתים קרובות, סיפורי אהבה המתנהלים בגלוי, יש קסם ייחודי למערכות יחסים המשגשגות במחשכים, כמאמר הפתגם הידוע "מים גנובים ימתקו". במאמר זה, נבחן את היתרונות של מערכת יחסים דיסקרטית, ונשפוך אור על היתרונות הטמונים במערכות יחסים מסוג זה.

 

אינטימיות על חשבון ביטחון

בעולם שנשלט יותר ויותר על ידי מדיה חברתית ותקשורת מתמדת, שמירה על מערכת יחסים דיסקרטית מציעה מפלט לאינטימיות אמיתית. כאשר אין ציפיות ואין שיפוטיות ציבורית, זוגות יכולים להתמקד בבניית קשר שהוא אותנטי, אישי עמוק. זה היופי בסודיות של מבטים משותפים, בדיחות פרטיות ורגעים אינטימיים שרק שני האנשים המעורבים יכולים להבין באמת.

אינטימיות על חשבון ביטחון

חופש מציפיות חיצוניות

מערכות יחסים גלויות מלוות, לרוב, בציפיות חיצוניות מבני משפחה, חברים או נורמות חברתיות. מערכות יחסים דיסקרטיות, לעומת זאת, מספקות חופש ייחודי מהציפיות הללו. ללא הלחץ להתאים לסטנדרטים חיצוניים, בני זוג יכולים להגדיר את תנאי מערכת היחסים שלהם בעצמם, לטפח סביבה שבה רגשות אמיתיים עדיפים על נורמות חברתיות. מערכות זוגיות כאלה יכולות להתחיל מגלישה באתרים כמו שוגר דדי כניסה שמכניסה גם לקשר דיסקרטי מרגש.

 

גילוי עצמי ללא הפרעה

קשר דיסקרטי עם תמיכה אמיתית יתאפשר באמצעות יציאה למסע של גילוי עצמי. במצב שכזה, מערכת יחסים דיסקרטית יכולה לספק את המרחב הדרוש במסע זה. כאשר אינדיבידואלים אינם מצויים תחת ביקורת מתמדת של אחרים, הם נוטים יותר לחקור את הרצונות, המטרות והחלומות שלהם, וליצור בסיס לשותפות חזקה ועמידה יותר.

היעדר התערבות חיצונית מאפשר לכל אדם להתפתח באופן עצמאי, ולתרום למערכת יחסים שבה שני בני הזוג מביאים כל הזמן גרסאות חדשות ומועשרות של עצמם לשולחן.

 

ריגוש בלתי נגמר

הסוד המשותף, ההבנה שרק היא והוא מודעים לקשר, יכולים להיות כר פורה להתרגשות. המפגשים הסודיים ושמירת הקשר האינטימי יוצרים שותפות מטרה, ומחזקים את הקשר בין הצדדים. ההתרגשות המלווה את הקשר מעניקה תחושת התעלות ומעוררת את הזוגות הדיסקרטיים מהשגרה היום יומית הנוטה להרדים רבים.

התמקדות בחומר על פני מראה

מערכות יחסים שגרתיות מתמקדות, לעיתים, יותר במראה החיצוני מאשר במהות, כשהלחץ לשמור על חזית מושלמת מאפיל על הקשר האמיתי בין בני הזוג. מערכות יחסים דיסקרטיות, מעצם טבען, נותנות עדיפות לתוכן ולתקשורת על פני המראה החיצוני. כאשר ההתמקדות היא בקשר האמיתי ולא בתפיסה של הסביבה לגבי הקשר, זוגות יכולים לבנות בסיס המושתת על כבוד הדדי, הבנה ותאימות.

 

מרחב הכחשה

קשר אינטימי גלוי כולל, לרוב, פגיעה פוטנציאלית באמון של בן או בת הזוג הרשמיים. פגיעה זאת עלולה להוביל למשבר משמעותי בין הזוגות וליצור משברים חברתיים, משפטיים ומשפחתיים אם מעורבים גם ילדים. קשר אינטימי דיסקרטי יוצר מרחב הכחשה ומונע פגיעה במערכת היחסים הרשמית. יש הטוענים שהקשר האינטימי עשוי לשפר או לייעל את המערכת היחסים הרשמית בכך שהוא מספק את הצרכים הרגשיים של אלה המנהלים מערכות יחסים אינטימיות.

5 יתרונות לקשר דיסקרטי

אולי יעניין אותך גם

פולוסה