5  סוגי מרצפות לגינה בחוץ

עיצוב גינה באמצעות מרצפות היא בחירה חשובה על מנת שהגינה שלכם תהיה מושלמת.

כיום יש מגוון רחב של אפשרויות מהן תוכלו לבחור את המתאימה לכם ביותר.

המאמר יציע 5 סוגי מרצפות לגינה – והבחירה עליכם!

 

1 – ריצוף אבן טבעית

ריצוף חוץ באמצעות אבן טבעית מסלעים תעניק לגינה שלכם מראה ייחודי ומרהיב. תוכלו ליצור שבילים מריצוף אחיד וטבעי העמיד בפני רטיבות, הנשמר לאורך שנים ואינו נשחק. האבן הטבעית משתנה בתהליכי לחץ וטמפרטורה גבוהה ולכן היא מעובדת אך המראה הטבעי שלה נשמר. בשל תהליך העיבוד נוצרים צבעים מהם תוכלו לבחור גוונים כהים יותר מהגוון הטבעי שלה שהוא ירקרק. בנוסף תוכלו לבחור בטקסטורות שנחרטו עליה ויעניקו לגינה שלכם מראה יוצא דופן ומקורי. האבן הטבעית מונעת החלקות ויעילה.

 

2 – ריצוף עץ

ניתן לבנות רצפת חוץ מדקים העשויים עץ המתאימים לאקלים השורר בארץ ועמידים בפני דהייה של קרינת השמש, לחות ומידת טמפרטורה שונה. את הדקים מייצרים מעצים כמו: איפאה, במבוק או טיק שאותם יש לתחזק באמצעות שמן או צבע עץ מיוחד. לא לכולם יש זמן או רצון לשמן עץ טבעי ולכן רבים מעדיפים להתקין דקים סינתטיים שגם הם עמידים ודומים למראה הטבעי של העץ.

 

3 – ריצוף בטון

בחירת ריצוף בטון משתלבת בכל גינה וניתן לשלב אותה עם ריצוף נוסף מכל חומר אחר. הבטון עמיד למים ולתנאי מזג אוויר קשים. הוא אינו דורש תחזוקה, נוח להליכה ומעניק מראה פשוט לגינה. כאשר משלבים אותו עם חיפוי אבן טבעית או דקים, המראה שלו יוקרתי יותר והוא נבדל מהחיפויים האחרים.

 

4 – ריצוף גרניט פורצלן

זהו עיצוב מרשים ויוקרתי אך מחייב ספיגה נמוכה כדי שיהיה עמיד כחיפוי חוץ. על מנת שלא להחליק עליו צריך שרמת הספיגה שלו תהיה פחות מחצי אחוז. כדי להגיע לרמת ספיגה כזו חורטים עליו תבליטים הדומים לחיפוי בטון או עץ וכך הוא גם קל לניקוי.

 

5 – ריצוף בקרמיקה

ריצוף קרמיקה חייב להיות עם רמה גבוהה של מניעת החלקה ומידת עמידות למזג אוויר על מנת שלא תדהה ושהמים לא יחלחלו לתוכה. באמצעותה ניתן לדמות חיפויים אחרים כמו: חלוקי נחל, אבנים עתיקות, דק ועוד. בנוסף, ניתן להדביק את הקרמיקה מתחת לדק הנמצא במרפסת, על מנת שיהיה קל לנקות אותו.

 

כיצד תבחרו את הריצוף האופטימלי לגינה שלכם?

כשבוחרים ריצוף לגינה יש להתייחס לפרמטרים שונים כמו: מידת העמידות של הריצוף, האיכות שלו, היצרן והחברה המשווקת אותו, שיטת ההתקנה, המורכבות שלה והעיצוב שלו. בנוסף, את בחירת החומר יש לעשות בהתאם לסגנון והטעם האישי שלכם וכמובן לקחת בחשבון את המחיר. ההמלצה היא לבדוק מספר אופציות ולהשוות ביניהן הן מבחינת הפרמטרים שהוזכרו והן מבחינה תקציבית. אין טעם להתקין בגינה ריצוף שלא אוהבים ולכן יש לבחור אותו בקפידה רבה.

 

גינה

אולי יעניין אותך גם

חדר ישן
לבית ולגינה
איך להכניס אור למרתף?

עד לפני כמה שנים, המרתפים היו משמשים בעיקר לאחסון של תבואה או כדי מים וכדומה. בתקופה הנוכחית, המרתפים משמשים רבים מאתנו כחדר מגורים לכל דבר.

קרא עוד »
מטבח
לבית ולגינה
בית חם

סוף חודש יוני ובחוץ הגשם ממש לא מטפטף ולכן, זה הזמן להכין את עצמנו ואת ביתנו לחורף הבא. גם האנשים שמעדיפים קיץ נהנים לדמיין כיצד

קרא עוד »