חיפוש
חיפוש

5 סיבות לפנות לעו"ד מקרקעין

עורכי דין המתמחים במקרקעין הפכו להיות חיוניים בעסקאות נדל"ן בישראל. בעלי נכסים רבים מוצאים את עצמם זקוקים לייעוץ משפטי בנושאי קרקעות, בנייה, מיסוי ועוד. במאמר זה נפרט 5 סיבות עיקריות לפנות לעורך דין מקרקעין.

 

1. ידע וניסיון בתחום

עורכי דין לענייני מקרקעין בעלי ידע וניסיון רב בתחום זה בישראל למדו לעומק את החוקים, התקנות והנהלים הרלוונטיים לעסקאות מקרקעין ורכשו ניסיון רב בהיבטים הפרקטיים של עבודה מול רשויות התכנון והבנייה, רישום נכסים, העברת זכויות וכדומה.

כך הם מסוגלים ללוות באופן מקצועי ויעיל את הלקוחות שלהם, החל משלב המשא ומתן ועד לסיום העסקה.  עם הזמן צברו עורכי הדין התמחות בסוגיות מגוונות כמו סכסוכי שכנים, בנייה בלתי חוקית, הסדרי מיסוי במקרקעין, זכויות בנייה ועוד.

עורכי דין מקרקעין

2. מניעת סיכונים משפטיים

עסקאות מקרקעין כרוכות לעיתים בסיכונים משפטיים שונים שיכולים לגרום לבעיות והפסדים בעתיד. עורך דין לענייני מקרקעין בקריות כמו בערים ויישובים אחרים בארץ, יודע לאתר מראש סיכונים פוטנציאלים אלה ולטפל בהם ביעילות. למשל, הוא בודק היטב את מסמכי הבעלות וזכויות המקרקעין כדי לוודא שאין בהם פגמים העלולים למנוע העברת הזכויות לקונה בהמשך.

כמו כן ייבדק האם יש שעבודים או חובות אחרים רשומים על הנכס שיש לטפל בהם לפני ביצוע העסקה. הוא גם יקפיד לבחון היטב את מצב התכנון והבנייה של הנכס ולוודא שלא קיימות בעיות בלתי חוקיות שימנעו שימוש או בנייה בנכס בעתיד. נוסף על כך הוא בודק חוזים והסכמים קודמים הקשורים לנכס כגון חכירה או שכירות לטווח ארוך.

 

3. סיוע במשא ומתן וחוזים

עורכי הדין המתמחים בנדל"ן יודעים כיצד לסייע ללקוחותיהם לנהל משא ומתן יעיל על עסקאות מקרקעין. הם מכירים טכניקות מיקוח מתקדמות ויודעים מהם האינטרסים והצרכים הייחודיים בכל צד של השולחן. בנוסף, הם מסוגלים לייעץ ללקוחות בניסוח חוזים לרכישה, מכירה או השכרה של נדל"ן תוך התחשבות בפרטי העסקה והנכס הספציפי.

החוזים שהם מנסחים מגינים היטב על זכויות הלקוח ומונעים פרצות משפטיות שעלולות לגרום לבעיות בהמשך. כמו כן הם מייעצים ללקוחות על תנאים מומלצים בחוזה כמו מחיר ותשלומים, זמני אספקה ומסירה, אחריות ושיפוי, קנסות ועוד.

 

 4. סיוע במימון ומשכנתאות

עורכי הדין המתמחים בנדל"ן יודעים ללוות את הלקוחות שלהם גם בסוגיית המימון והמשכנתאות של עסקאות המקרקעין. הם מכירים היטב את הדרישות והתהליכים הנדרשים בבנקים וגופים פיננסיים בישראל לקבלת הלוואה או משכנתא לרכישת נכסים. על בסיס ידע זה הם יודעים להנחות את הלקוחות כיצד להיערך בצורה מיטבית לקראת הפנייה לגופים הפיננסיים – אילו מסמכים להכין, כיצד להציג את מצבם הפיננסי, ומה לצפות מהתהליך.

 

 5. ייצוג משפטי במקרה הצורך

כאשר מתעורר סכסוך משפטי בנוגע לעסקת מקרקעין או נכס נדל"ן, עורכי הדין המתמחים בתחום יכולים לשמש כתובעים או נתבעים מטעם הלקוח. הם ייצגו אותו במגוון הליכים משפטיים החל משלב הגשת התביעה, דרך ניהול המשפט ועד לקבלת פסק דין. עורכי הדין ידאגו להכין את כל החומר והראיות הרלוונטיים לתיק, ינהלו את המו"מ מול הצד שכנגד לצורך השגת פשרה, וינסו להוביל לתוצאה אופטימלית עבור הלקוח תוך שמירה על זכויותיו.

עורך דין מקרקעין

אולי יעניין אותך גם

עסקאות בתחום המקרקעין
נדל"ן
מהי עסקת קומבינציה ומה היתרונות שלה?

עסקאות קומבינציה בתחום הנדל"ן הם בעצם הסכמים שבהם בעל קרקע ויזם או קבלן מחליפים נכסים, המאפשרים בנייה של מבנים חדשים על חלקת קרקע נתונה. הרעיון המרכזי הוא שבעל הקרקע מספק את הקרקע, ובתמורה יקבל חלק מהיחידות החדשות שנבנו. הסדר זה יכול להיות מועיל עבור שני הצדדים המעורבים, ומציע שיטה ייחודית לניצול שווי הנכס ללא צורך מיידי בעסקאות מזומן   מה ההבדלים בין עסקאות קומבינציה? קיימים שני סוגים עיקריים של עסקאות קומבינציה, שלכל אחת מהן מערך המאפיינים וההשלכות שלה, במיוחד בנוגע למיסוי. "עסקאות המכירה המלאות" כרוכות בהעברת כל הקרקע ליזם. לעומת זאת, במסגרת "עסקאות מכר חלקיות" היזם מקבל רק חלק מהקרקע.   מהן השלכות המיסוי בעסקאות?

קרא עוד »
פולוסה