5 סיבות לרכוש מטען ביתי לרכב חשמלי

הרכבים החשמליים יוצרים הפיכה בתחום צריכת האנרגיה.

החלפת הדלק בחשמל מצמצמת את זיהום האוויר ומורידה עלויות לצרכן, ומחירי הרכב לא מרבים להשתנות.

בזמן שניתן להסתמך על עמדות טעינה בפריסה ארצית, עמדות ההטענה הביתיות מציעות נוחיות, גמישות ומעקב אחר העלויות.

הנה 5 סיבות לרכוש מטען ביתי לרכב

 

חסכון בהסתכלות קדימה

כמו שכיום אפשר לשלם סכום לחברת החשמל תמורת התנתקות ומעבר לאנרגיה סולרית, מהלך שר חוסך בהסתכלות רב שנתית מאות – אלפי שקלים, ניתן לבצע את אותו הדבר בטעינת הרכב שלנו. מחיר העמדה נע בטווח של 1,500 – 6,000 ₪.

זה נשמע יקר אך מדובר בהוצאה חד פעמית שמבטיחה להשתחרר מתלות מחירי הדלק. הנהג הממוצע יתדלק לפחות פעמיים בחודש מיכל מלא, שמחירו הממוצע הוא 230 ₪. כלומר, שתי מיכלים מלאים בחודש יעלו כ- 460 ₪ ובשנה 5,520 ₪. משמע – מחיר עלות ההתקנה של עמדת ההטענה תעלה בדיוק כמו מחיר התדלוק השנתי ומחיר החשמל עבור הטענה מלאה יהיה בממוצע 40 ₪.

 

זמינות ונוחיות

אמנם יש בישראל מעל ל- 60 עמדות הטענה שונות, אי אפשר להעלות בדעת נוחיות בעולם הרכב כמו לתדלק בבית, בסביבה הנוחה. התקנה של מטען ביתי לרכב חשמלי היא לא מורכבת והמחיר משתלם. זה בלתי נתפס שכעת כל בוקר, אפשר לצאת לסידורי היום עם סוללה מלאה וטווח נסיעה ממוצע של 330 ₪.

 

נוחות תפעולית

עמדות טעינה ביתיות הן סופר-בטוחות ונוחות מאוד לשימוש. עמדות הטעינה הביתיות פשוטות מאוד לתפעול, נגישות מאוד למשתמש. כיום יש אפילו תחליף מהיר לעמדת ההטענה: "כבל סבתא" הוא הפתרון הנפוץ ביותר לעמדת טעינה. הוא יספק הטענה איטית יותר, אך הוא  מתחבר לשקע ביתי רגיל. הוא נפוץ מאוד ככבל גיבוי בעיתים שבהם אין בסביבה עמדת טעינה לרכב חשמלי ואתם חייבים להתחבר לשקע ביתי רגיל. אפילו עניין התשלום קל יותר – פשוט משלמים קצת יותר מחשבון החשמל הממוצע וזהו! אין הפתעות נוספות.

 

ירוק לסביבה

רכב חשמלי הוא כבר בפני עצמו יותר מוצר ידידותי לאיכות הסביבה. אמנם טעינה חשמלית היא ידידותית יותר לסביבה, אך כך נוצר פרדוקס – היא מעודדת הקמת תחנות הטענה חשמליות, שעדיין אין בהכרח תעשייה ירוקה בתחום וכך נוצר זיהום אוויר סביב המאמץ לצמצם אותו. עמדת ההטענה הביתית מצריכה התקנה ביתית ללא הרחבה של תשתית חשמל אזורית. הטענת החשמל נלקחת מתשתיות החשמל הביתיות וכך נמנע ריכוז של ייצור אנרגיה ומזעור צריכת חשמל על תשתיות.

 

בטיחות ופשטות

עמדת ההטענה מצריכה מפסק ייעודי על לוח החשמל הביתי וכבל ייעודי היוצא מלוח החשמל לעמדה. לעמדה זו אין לחבר מכשירי חשמל נוספים. הבטיחות היא לפני הכל. בנוסף, עמדות הטענה ביתיות, כמו כל מוצר חשמלי בשוק, מגיעות עם תעודת אחריות.

 

קבל

אולי יעניין אותך גם

תפקידו של מהנדס תוכנה
טכנולוגיה
תפקידו של מהנדס תוכנה

מהנדס תוכנה המזוהה גם בשם המקצועי באנגלית software engineer הינו תפקיד נחשק ומבוקש בתעשיית ההייטק והמחשוב, הכל נשמע לכם אותו דבר? מתכנת, מפתח תוכנה, בוגר

קרא עוד »