חיפוש
חיפוש

5 שאלות שחשוב לשאול לפני שלוקחים הלוואה

החלטתם לקחת הלוואה? חשוב שתדעו מס' דברים לפני שאתם לוקחים אותה. בעת לקיחת הלוואה יתעוררו דברים נוספים שישפיעו על מצבכם הכלכלי לאורך שנים. אז לפני שאתם לוקחים על עצמכם התחייבות כספית, תבדקו כל פרט. במאמר זה נפרט את השאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם בטרם תחליטו לקחת הלוואה.

 

מהי מטרת ההלוואה?

לשם מה אתם זקוקים להלוואה, זאת אחת השאלות החשובות ששואלים לפני לקיחת הלוואה. כאשר לוקחים הלוואה להשקעה עבור רכישת דירה או עסק, זאת השקעה משתלמת לאורך זמן רב. אבל כאשר ההלוואה היא לצריכה כלכלית שוטפת, צמצום מינוס ועוד, צריך לחשוב פעמיים ולבדוק בדיוק האם זה כדאי לקחת הלוואה, כדי שההלוואה לא תכביד על התקציב השוטף ותיצור חובות נוספים, לכן חשוב מאוד לבחון ולבדוק לפני לקיחת הלוואה.

 

מהו גובה ההלוואה?

כאשר שוקלים לקחת הלוואה, צריך לשקול איזה סכום רוצים לקחת, כדי שההלוואה תעזור לכם לממן את מה שהחלטתם לרכוש, דוגמת דירה, רכב, שיפוץ, או שאתם רוצים לכסות התחייבויות שוטפות ומינוס. לקראת לקיחת ההלוואה צריך לחשוב על הכנסתכם, והאם תוכלו לעמוד בהחזרים של תשלומי ההלוואה שאתם רוצים לקחת. אם הסכום ממש גבוה, התשלומים החודשיים יחולקו בהתאם ויהיו אף הם גבוהים, לכן חשוב לקבוע מהו הסכום שיתאים עבורכם ויעזור לכם. זקוקים להלוואה הכנסו לאתר https://www.loan4.org ובדקו איזו הלוואה מתאימה עבורכם.

סכום בר הלוואה

מהי הריבית? וסכומי ההחזר?

הריבית היא סכום שמשלמים עבור הלוואה שנוטלים. כאשר הריבית מחושבת כאחוז מסכום ההלוואה, ובהתאם לגובה הריבית כך גם הסכום שנחזיר. אם הריבית תהיה גבוהה, סכום ההחזר החודשי יגדל. חשוב גם לבדוק אם הריבית היא ריבית קבועה או משתנה. יש צורך לעבור היטב על תנאי ההלוואה לפני שחותמים על סכום ההלוואה שרוצים. כל הגורמים האלה יוצרים את סכום ההחזר החודשי שנשלם.

 

עלויות נילוות ועמלות?

חשוב לדעת שבנוסף לריבית ולסכומי ההחזר החודשיים, צריך לקחת בחשבון גם את העלויות הנילוות והעמלות הכרוכות כשלוקחים הלוואה. בדרך כלל העלויות שמתווספות להלוואה ולריבית, הם עמלת פתיחת תיק, עמלה על ניהול חשבון, ועמלה על פירעון מוקדם ובנוסף יש גם עמלה על שינוי בתנאי ההלוואה. במידה ורוצים לבצע שינויים בתנאים של ההלוואה.

 

לסיכום

כאשר מחליטים לקחת הלוואה, חשוב לזכור שמדובר בהתחייבות כספית לאורך זמן. זהו פיתרון יעיל שיקל עליכם כאשר אין לכם את הכסף לממן מגוון צרכים, כמו רכישת דירה, רכב, לימודים, מימון עסק, או הלוואה לכיסוי התחייבויות שוטפות, אבל לפני שלוקחים הלוואה, חשוב לבדוק ולחשוב על מס' דברים, מהי מטרת ההלוואה? איזה סכום אתם צריכים? משך תקופת החזר? ועוד, ובהתאם לשאלות אלה תוכלו לבדוק אם תעמדו בהחזרת ההלוואה, בהתאם להכנסותיכם, ההוצאות והחובות בעקבות ההלוואה, בנוסף להוצאות השוטפות שלכם.

ריביות

אולי יעניין אותך גם

למי מתאים איחוד הלוואות
טיפים פיננסים
למי מתאים איחוד הלוואות?

איחוד הלוואות הוא אסטרטגיה פיננסית שיכולה לעזור לאנשים לנהל את החוב שלהם בצורה יעילה יותר. על ידי שילוב של מספר הלוואות להלוואה אחת עם ריבית

קרא עוד »
גזירת אשראי
טיפים פיננסים
עורך דין למחיקת דירוג אשראי

אם אתם מחפשים אחר עורך דין למחיקת דירוג אשראי נמוך, אתם כנראה משתעשעים עם המחשבה של לקיחת הלוואה. וכשפלוני או פלונית מעוניינים ליטול הלוואה, הם

קרא עוד »
מטבעות
טיפים פיננסים
כיצד מחושבת ריבית ההלוואה?

ריבית על הלוואה אמורה לשקף את מידת הסיכון שאותו הגוף המלווה לוקח על עצמו. עם זאת, יש עוד פרמטרים שעשויים להשפיע על האטרקטיביות של הלוואה

קרא עוד »
פולוסה