חיפוש
חיפוש

6 סוגי וילונות שאתם חייבים להכיר

הגיע הזמן לרכישת וילון ואתם מתלבטים באיזה וילון לבחור.

הדגמים בשוק הם רבים ומגוונים, וגם צורת הפעלתם, כך תוכלו למצוא ווילון בגלילה ידנית, חשמלית, ואפילו גלילה כזו המתאימה לבית חכם.

הנה 6 סוגי ווילונות שכדאי שתכירו.

 

וילונות וינט

וילונות וינט הם ווילונות קפלים העשויים מבדים שהם 100% פוליאסטר. עיצוב הווילונות שומר על צורת הקפלים בכל מצב, בין אם במצב אסוף לבין אם במצב פתוח, תנועתם מלמעלה כלפי מטה. הוינט מזכיר בעיצובו את הווילון הרומאי, אך צורתו היא יותר מודרנית. ניתן למצוא אותו בגוונים ובדים שונים.

 

וילונות ורטיקלים

הווילון הורטיקלי הוא מסוגי הווילונות העתיקים יותר, ומתאים במיוחד במקרים בהם רוחב הפתח אותו הוא אמור לכסות גדול יותר מהגובה שלו. מדובר בשלבים נפרדים הנעים מצד לצד ולא מלמעלה למטה. השלבים המופרדים מאפשרים רמות שונות של הצללה לחלל. ניתן למצוא את הווילונות הללו במגוון של צבעים ובדים.

 

וילונות גלילה

מדובר בווילונות טובים במיוחד להצללה. אלה בעצם מסכי בד שניתן לגלול אותם לגבהים שונים. תנועתם מלמעלה למטה. עיצובם איננו שתלטני, הווילון פרקטי, וישתלב בנעימות עם עיצוב החלל הכולל.

 

וילונות דואט

מדובר בווילונות בד כפול. הבד הכפול מאפשר שליטה ברמת האור אותה רוצים להכניס לחדר. כך שאם רוצים הצללה מלאה ניתן להשתמש בשתי שכבות הבד יחד, ואילו אם באותו הרגע רוצים רק הצללה חלקית אז משתמשים רק בבד הפחות אטום. בדי הווילון טובים מאוד בבידוד אקוסטי ותרמי ובסינון הקרינה. גם את הווילונות הללו ניתן למצוא במגוון עיצובים וצבעים.

 

וילונות תריס ונציאני

מדובר בווילון הפופולארי במיוחד במשרדים ובמטבחים. שלבי הווילון עשויים אלומיניום או עץ, ובעלי מנגנון המאפשר שליטה ברמת ההאפלה. כאשר הווילון איננו אסוף, ניתן לסובב ידית אשר תצמצם ותרחיב את המרחק בין שלבי התריס לשליטה בהאפלה. שרשרת תאפשר איסוף של התריס כלפי מעלה וכך ייחשף החלון ואור מלא יוכל להיכנס לחדר. גם את התריס הוונציאני ניתן למצוא במבחר של צבעים.

 

ווילונות פאנלים

מדובר ברצועות רחבות של בד בגוון נקי וחלק. כמות הפאנלים משתנה לפי גודל הפתח ובהתאם לעיצוב הכללי של החלל. ווילונות הפאנלים מגיעים במגוון צבעים אחידים, אך ניתן גם לשלב בין הבדים החלקים בדים בעיצוב מודפס ובצבע שונה. כמו כן ניתן לעשות לפאנלים תפירה בגימור שונה שתוסיף לעיצוב.

 

לסיכום

בשוק יש מבחר רחב של ווילונות בצבעים, בדים ועיצובים שונים.

וילון וינט – וילון קפלים מבדים שהם 100% פוליאסטר. וילון ורטיקלי – וילון הנע מצד לצד. שלביו מופרדים וכך מאפשרים מגוון רמות הצללה לחלל. וילון גלילה – מסכי בד המצוינים להצללה. וילון דואט – וילון בד כפול המאפשר שליטה בהצללה. וילון תריס ונציאני – טוב במיוחד למטבח ולמשרד. וילון פאנלים – עשוי מרצועות בד רחבות בצבע אחיד הניתנות לשילוב עם בדים נוספים בצבעים ועיצובים שונים.

 

מיטה זוגית

אולי יעניין אותך גם

שלט בית בעיצוב אישי
לבית ולגינה
שלט לבית בעיצוב אישי

בחירת שלט ייחודי לבית היא דרך נהדרת להוסיף נופך אישי וייחודיות לחזית הבית שלכם. שלט הבית הוא הדבר הראשון שאורחים רואים בהגיעם, והוא יכול להעביר

קרא עוד »
איך מנקים מיקרוגל
לבית ולגינה
איך מנקים מיקרוגל

ניקוי המיקרוגל הוא משימה פשוטה וקלה שניתן לבצע בכמה דקות. ניקוי קבוע ימנע הצטברות של לכלוך, שומן וריחות לא נעימים, וישמור על המיקרוגל תקין לאורך

קרא עוד »
פולוסה