חיפוש
חיפוש

7 טיפים לעיצוב משרדים מקונטיינרים

יותר ויותר בעלי משרדים בוחרים בשנים האחרונות להעביר את המשרד שלהם לקונטיינר. לא מדובר על שנמוך או משהו כזה, אלא על הטרנד החם ביותר בתכנון הבתים והמשרדים שקיים כרגע בעולם – הקמת משרדים מקונטיינרים. במאמר זה אנחנו עומדים להציג בפניכם 7 טיפים שיסייעו לכם לעצב משרד מקונטיינר כך שיראה מיליון דולר.

עיצוב משרדים מקונטיינרים הפך בשנים האחרונות משיגעון של אחדים לאחד הטרנדים החמים ביותר בעולם וזאת בשל היתרונות הרבים שיש לבחירה זו. בראש ובראשונה מדובר על טרנד אקולוגי שכזה הוא מכיל בתוכו יתרונות סביבתיים רבים כמו שמירה על איכות הסביבה ומחזור של חומרי גלם.

אך מעבר לכך, העובדה כי קיימת ברשותנו כיום טכנולוגיה מתקדמת המאפשרת לנו לקחת קונטיינר פשוט למדי ולהפוך אותו למשרד לכל עניין ודבר היא זו שסייעה לתחום לפרוץ אל התודעה. שכחו מכל מה שחשבתם על מכולות וקונטיינרים, כיום אפשר לשנות את פנים המכולה בצורה כזו שתצבטו את עצמכם כדי להיות בטוחים שאתם לא חולמים. ממש לא מדובר על טרנד מקומי חולף.

ברחבי העולם מוקמות שכונות מגורים, מתחמי בילוי ואזורים מסחריים שמורכבים רק מקונטיינרים שעברו הסבה וההערכות הן שהשיא עוד לפנינו. אז כדי שתוכלו להיות ערוכים ומוכנים ריכזנו בעבורכם טיפים לעיצוב משרד מרהיב שעשוי למעשה ממכולה שעברה הסבה. כדי להבין את הייחוד שיש לעיצוב מכולות פנינו לחברת "שדה" המתמחה בהסבה של מכולות וקונטיינרים לפתרונות דיור ועסקים.

 

דברים שחשוב לדעת על עיצוב משרדים מקונטיינרים

ממש כמו בעיצוב משרד רגיל, גם כאשר אנחנו באים לעצב משרד שבנוי מקונטיינר, אנחנו צריכים להתחיל בבדיקה של השטח כדי להבין עם מה יש לנו לשחק. במובנים מסוימים עיצוב משרד מקונטיינר לא שונה כלל מעיצוב משרד בבניין רגיל, בסיס העבודה שלנו תמיד צריך להישען על צרכי המשרד והמטרה שלנו היא קודם כול לייצר משרד שיאפשר לעובדים בו בצורה המיטבית.

"כל פרויקט חייב להתחיל בתכנון טוב ומדויק. לא משנה אם מדובר על עיצוב בית, עיצוב משרד או עיצוב מכולה. החלק החשוב ביותר הוא לקבל את הפידבק של הלקוח על העיצוב הראשוני ולפי התגובות להמשיך ולדייק את העיצוב לצרכי הלקוח. כאשר אנחנו מדברים על עיצוב משרד מקונטיינר אנחנו צריכים קודם כול להתחשב בגודלה של המכולה, אשר אותו אין ביכולתנו לשנות, אך באפשרותנו לחבר כמה מכולות יחדיו במידת הצורך וכך אנחנו יכולים לייצר חלל גדול יותר…

אחת הדוגמאות היפות ביותר שקיימות לשימוש בכמה מכולות לכדי יצירת משרד היא בניין המשרדים שהוקם ממכולות בנמל אשדוד. האלמנט הבולט ביותר בעיצוב הוא הפיכתה של מכולה אחת לחדר מדרגות על ידי הצבתה בשלושים מעלות והפיכתה למונומנט מרשים ביותר".

משרדים ממכולות

7 טיפים לעיצוב משרדים מקונטיינרים

דעו איפה המשרד עומד להיות מוקם

"אומנם למכולות יש את היתרון שאפשר לשנע אותן ולהעביר אותן ממקום למקום, אך כאשר אנחנו מסבים מכולה לכדי משרד אנחנו צריכים להביא בחשבון את כלל האלמנטים השונים כמו חיבור המשרד לתשתיות ותכנון של כיווני האוויר. מומלץ תמיד לדעת מראש איפה המשרד עומד להיות ממוקם כדי שאפשר יהיה להתאים את העיצוב בצורה המיטבית לאותו מיקום ולא נצטרך לבצע שינויים לאחר ההקמה".

 

תכננו את כל הפרטים הקטנים

"עיצוב משרד שבנוי ממכולה דורש מאיתנו תשומת לב קפדנית לכל הפרטים. כדי שנוכל להציע ללקוחותינו משרד נעים שנוח לעבוד בו, חשוב לתכנן את כל האלמנטים הקטנים ביותר מראש כדי למנוע בעיות בהמשך. הפרטים החשובים ביותר שאסור לשכוח הם – חיבורי חשמל, פתחי חלונות ודלתות וחיבור אינסטלציה".

 

מודרני או קלאסי

"בבסיסה למכולה יש מראה מודרני מאוד של פלדה מחוספסת. יש עסקים שיכולים להתחבר למראה הזה ולמה שהוא משדר, אך יש עסקים שמעדיפים להסתיר את העובדה שהמשרד שלהם בנוי ממכולה. חשוב להבין את הקו העיצובי הזה מראש ולתקשר אותו למי שבונה את המכולה כדי שידעו להתכונן לכך. כדי לייצר למשל מראה קלאסי צריך לצמצם את המשרד עוד יותר כיוון שעלינו להתקין רצפה, קירות ותקרה שיסתירו את המראה התעשייתי של המכולה".

 

הימנעו מאזור עם רוחות

"למרות האיטום והבידוד האיכותי שמתקינים בתוך המכולות לפני שהופכים אותן למשרדים, עדיין מדובר על גוש פלדה גדול שחוסם את האוויר מלנוע. אם אתם יודעים שהמשרד שלכם עומד להיות מוצב באזור עם הרבה רוחות, חשוב לתכנן מחסום שיסתיר את הרוחות כי אחרת ייווצר מצב שהרעש מהרוחות יפריע לכם לעבוד".
משרדים ממכולות

חישבו על הרהיטים

"במובן מסוים אפשר להכניס למשרד שבנוי ממכולה כל סוג ריהוט שאנחנו רוצים, אבל חשוב לזכור תמיד שמדובר על חלל חסכוני יותר ממשרד רגיל ולכן מומלץ לבחור ברהיטים ארגונומיים ודקורטיביים שיתאימו לקונספט הכללי והמודרני יותר של המכולה".

 

חישבו מחוץ לקופסה

"עיצוב משרד מקונטיינר הוא בבסיסו מהלך חתרני ולא קונבנציונלי. נצלו זאת והשתמשו בזה כדי להפוך את המשרד שלכם למשהו אחר וייחודי. נסו למצוא דרכים לאמץ את המכולה אל תוך העיצוב ועל ידי כך לייצר ללקוחות שלכם חוויה ייחודית מזו שהם יקבלו אצל המתחרים שלכם גם מבחינה ויזואלית וגם מבחינת איכות השירותים שלכם".

 

תאורה היא כל העניין

"תכנון התאורה במכולה הוא חלק חשוב כיוון שמדובר על מבנה שבסיסו הוא חסר חלונות. הכי טוב יהיה לתכנן חלון ענק שיכסה את כל הקיר וכך נוכל להכניס אור טבעי אל תוך המשרד. אבל מעבר לכך חשוב גם לתכנן את מקור האור בשעות שבהן אין שמש כדי שנוכל להגביר תפוקה בקרב העובדים".

אנחנו מקווים כי המאמר הזה עזר לכם להבין את הפוטנציאל העצום שגלום בעיצוב משרדים מקונטיינרים. אנחנו מודים מקרב לב לחברת שדה על השיחה הנעימה ואם יש לכם עוד שאלות ותהיות בנושא נשמח לשמוע מכם. יש לנו בעבורכם עוד המון מידע וטיפים מקצועיים מפי המומחים הבולטים ביותר בארץ אז המשיכו למדור "שיפוצים ובניה" שלנו כדי לקרוא עוד.

משרדים ממכולות

אולי יעניין אותך גם

ניתוחים
כללי
רשלנות רפואית בניתוחים

ניתוחים הם הליכים רפואיים מורכבים אשר טומנים בחובם סיכונים רבים. למרות המקצועיות והמסירות של צוותי הרפואה, לעיתים מתרחשות טעויות רשלניות במהלך ניתוחים, אשר עלולות לגרום

קרא עוד »
פולוסה