חיפוש
חיפוש

8 טיפים למניעת כניסת מזיקים הביתה

עונת האביב ולאחריה הקיץ הן התקופות בהן לא רק בני האדם נהנים לצאת החוצה ולהתאוורר לאחר החורף, אלא זאת העונה שגם החרקים, הציפורים והמזיקים השונים מסיימים את מנוחת החורף שלהם ומחפשים מהיכן ישיגו מזון ואזורי קינן נוחים, על מנת שהבית שלכם לא יהפוך למטרה שכזאת, הנה 8 טיפים למניעת כניסת מזיקים הביתה.

 

החשיבות שבמניעה

חרקים ומזיקים שונים אמנם חשובים מאד למערכת האקולוגית, אך עם כל הכבוד מקומם אינם בבית שלו. מעבר לעובדה שיש אי נעימות מובנת בכל הקשור לחיים עם מזיקים וחרקים בבית, יש בהם לעיתים קרובות גם אלמנטים היכולים לסכן אותנו בני האדם.

  • המזיקים והחרקים השונים מגיעים לרוב ממקומות מאד לא סטריליים ונושאים עימם מחלות, חיידקים וטפילים המסוכנים לבני האדם, אתם רוצים להרחיק אותם מכם.
  • עקיצות, נשיכות או מגע עם המזיקים יכול לגרום לזיהומים בעור ובעיות נוספות.
  • היגיינה, אותם מזיקים הם לעיתים מלכלכים מאד והלכלוך שהם משאיים אחריהם הוא מסוכן לבני האדם

לכן הנה רשימה שהכין הלוכד משוהם של 8 טיפים למניעת כניסת מזיקים הביתה.

נִקָיוֹן

1. מנעו אזורי דגירה ומקורות מים בחצר

חרקים שונים ובעיקר כאלו מעופפים אוהבים למצא את הנקודות הנוחות להם לטובת פעולות הדגירה שלהם. המקומות הללו יכולים להיות בפינות נסתרות, מתחת למשטחי דק ובעיקר במקומות בהם יש מים עומדים למשל מתחת לעציצים או ליד ברזים מטפטפים. הקפידו לטפל באזורים הללו.

 

2. שימרו על רהיטי עץ

חרקים מסוימים אוהבים להתביית על רהיטי עץ, לחדור אליהם ולהפוך אותם לקן שלהם, לכן הקפידו על ניקיון מתאים ורססו את הרהיטים בחומר מתאים שימנע חדירת מזיקים.

 

3. שימרו על הניקיון

אזורים בעיתיים דוגמת משטחי מטבח שונים, מנגלים או שולחנות בחצר שמגישים עליהם מזון יכולים להפוך בעיקר בקיץ ובאביב למוקדי משיכה משמעותיים עבר חרקים ומזיקים, הקפידו על ניקיון באופן קבוע ואל תשאירו שאריות מזון.

 

4. החליפו מצעים לעיתים קרובות.

חרקים שונים ובעיקר זוחלים יכולים למצא את המיטה שלכם והמצעים שבה כמקומות נעימים ונוחים עבורם, לא אחת הלוכד משוהם מאתר זוחלים ומזיקים שונם בין הסדינים, הקפידו על תחלופה מספקת.

מניעת מזיקים

5. רשתות על החלונות

נכון שבמהלך חודשי הקיץ האוויר נעים יותר ולעיתים קרובות מבקשים לפתוח את החלון. אין בכך בעיה במידה ותדאגו לקיומה של רשת על החלון. זוהי אחת הדרכים הטובות ביותר למנוע ממזיקים להיכנס אליכם הביתה.

 

6. הדברה

הדברה היא פעולה שמומלץ לבצע באופן תדיר לאורך כל השנה ובעיקר לקראת האביב. זוהי תקופה שבה מינים רבים של חרקם ומזיקים מבקשים לחפש מזון שהבולטים בהן הן הנמלים והתיקנים. בבית קרקע מומלץ לבצע ריסוס גם לחצר וסביב הבית ובמידה ויש סוג ספציפי של מזיקים, אפשר לטפל נקודתית.

 

7. מלכודות

אחת האפשרויות היעילות במאבק נגד מזיקים היא הצבת מלכודות בנקודות מפתח שונות. ישנם מלכודות הפועלות כנגד מזיקים גדולים יותר דוגמת עכברים או חולדות, ויש גם מלכודות המיועדות לחרקים שונים, זבובים או מעופפים אחרים.

 

8. דוקרנים

על מנת להתמודד עם הרחקת בעלי כנף ובעיקר יונים ישנה אפשרות של הצבת דוקרנים בנקודת מפתח אשר לא יאפשרו לציפורים את היכולת לקנן ועל ידי כך למעשה הן יסתלקו מהאזור של הבית שלכם.

טַרדָן

 

אולי יעניין אותך גם

חולדות
הדברה
אילו נזקים נגרמים מחולדות?

אל תתבלבלו, מכרסמים כמו אוגרים או שרקנים יכולים להיות חיות מחמד מתוקות להפליא, אבל קרובי משפחתם ה"פראיים" יותר, כמו חולדות ועכברים, הם מזיקים מסוכנים שיכולים

קרא עוד »
הדברה
הדברה
אילו נזקים נגרמים מחולדות?

נהוג לחשוב שחולדות גורמות לתחושת אי נוחות בלבד, בגלל המראה המבעית שלהן. מקרי נשיכה שאירעו לאחרונה גרמו לנו להבין שהן עשויות לגרום לנזקים חמורים. יצאנו

קרא עוד »
הדברה
הדברה
אילו סוגי הדברות קיימים?

ריסוס ובקרה הם שיטות חיוניות בחקלאות, גננות וייעור. הם כרוכים בשימוש בשיטות שונות לניהול מזיקים, מחלות ועשבים השוטים שיכולים להפחית באופן משמעותי את תפוקת היבול

קרא עוד »
נעלה על ענף
הדברה
3 שיטות להדברת נמלת האש

נמלת האש היא אחד המזיקים הפחות נעימים שמוכרים לנו וקשה מאד להדביר אותה לאורך זמן. היא שונה מהנמלים הרגילות והמוכרות והיא לא מושפעת מחומרי ההדברה

קרא עוד »
פיזור עשן
הדברה
צעדים חשובים בהדברה לטרמיטים

טרמיטים נחשבים לסוג המכרסם המזיק ביותר אשר משאיר נזק חמור מאוד ברהיטים ומבנים ויוצרים נזקים גדולים שדורשים המון זמן וכסף לתקן. לכן, ברגע שמבחינים בהופעתם

קרא עוד »
פולוסה