חיפוש
חיפוש

מה הם ירקות אורגניים ובמה הם שונים מירקות רגילים

במשך אלפי שנים, אנשים גדלו ירקות ופירות מבלי לחשוב על צורת הגידול או על ההשפעות של תהליך הגידול. והכל היה בסדר.

אבל אז הגיעה המהפכה התעשייתית ושינתה לגמרי את האפשרויות לגדל מזון בכמויות גדולות ובקצב מהיר, בזכות שימוש במוצרי דישון מסוגים שונים.

על פניו, דשן הוא חומר כימי שעוזר לנו לגדל צמחים בקצב גבוה יותר וכך להאכיל יותר אנשים.

אבל בפועל, מדובר על חומר כימי שיכול לסכן את הבריאות שלו כל מי שאוכל ירקות ופירות.

ולכן בשנים האחרונות יש יותר ויותר אנשים אשר בוחרים לעבור באופן מלא לתזונה אורגנית.

זוהי תזונה שבה יש ניסיון לצמצם את כמות החומרים הכימיים המסוכנים בתהליך הגידול, וכך לאפשר לכל אחד ואחת מאתנו, לאכול אוכל בריא יותר.

 

ארבעה סודות שכדאי לדעת על ירקות אורגניים

אם אתם לא בטוחים מה הם ירקות אורגניים ובמה הם שונים מירקות רגילים, הנה לכם כמה עובדות מאוד מעניינות:

  1. אלו הם ירקות ופירות שעומדים בתקן עולמיבישראל ניתן למצוא ירקות ופירות אורגניים אשר גדלים תחת פיקוח של חברות המוסמכות על ידי משרד החקלאות. יש מישהו ששומר על תהליך ייצור המזון האורגני, וכך מייצר סטנדרט דישון העומד בתקנים הבינלאומיים ומבטיח את הבריאות שלכם.
  2. הטעם שלהם מורגש יותרכאשר מצמצמים את השימוש לכמויות חומרים כימיים מוגבלות מאוד, הטעם הטבעי והמקורי של כל פרי וירק הופך להיות ברור יותר. כך העגבניות הפלפלים ואפילו המלפפונים שלנו טעמים מעניינים מאוד במטבח.
  3. יש מינימום השפעה על הקרקע והסביבה כמו שאתם יודעים פיני מ, תהליך הגידול של ירקות אורגניים, יכול לעזור בצורה מאוד משמעותית לשימור של קרקע נקייה לצמצם פגיעה בבעלי חיים שנמצאים באזורי הגידול.
  4. הם נגישים כמעט בכל מקום בכל עיר ואפילו בכל שכונה אפשר למצוא חנות פירות וירקות אשר מספקת אכול אורגני. ולכן אתם לא צריכים לשבור את הראש כדי לאכול בריא יותר ולשמור על כל המשפחה שלכם. מספיק לחפש חנות אחת שאתם סומכים עליה, עם סחורה איכותית של חקלאים ישראלים, כדי  ליצור ארוחת ערב משפחתית מדהימה וטעימה.

 

חקלאי עם ירקות בשטח

 

החלטה שהיא כל כולה אורח חיים בריא יותר

לא משנה מה היא הסיבה שגורמת לכם לפנות לרכישה של ירקות ופירות אורגניים, חשוב שתדעו שאלה טווח ארוך זו היא החלטה שיכולה לשפר את איכות החיים שלכם לאין שיעור.

כמובן שיש עניין של הרכב התזונה המלא, אבל בשביל להתחיל לשמור על אורח חיים בריא יותר כמו לשמור על טריות של לחם – סתם צחקנו.

אתם צריכים להרגיל אתכם ואת הילדים שלכם לאכול ירקות ופירות בריאים יותר, ויפה שעה אחת קודם.

אז קחו את הזמן והתחילו לחפש ירקות וגם פירות שיהיה לכם כיף לאכול, מתוך ידיעה שהם שומרים על הדרישות לגידול אורגני.

אולי יעניין אותך גם

פולוסה